Évek óta lapul a raktárban egy nagyobbacska, lézervágott HOME felirat. Talán a Kikben árulták régen… olyan bájos-romantikus, fehér-kék, itt-ott pöttyös kis darab volt. Alján szívek lógtak. Örököltem, de nem igazán illet sehova, úgyhogy csak egy doboz alján landolt, egy “jó lesz ez még valamire” vállrándítással. Sokszor tovább ajándékozom az ilyen alapanyagokat, de valamiért ő itt maradt éveken keresztül, aztán újra a kezembe akadt.
Sajnos a kezdeti állapotáról nincs képem, mert olyan gyorsan nekiláttam, hogy elfelejtettem fotózni, de biztos láttatok már ilyen kis romantikus feliratot. Jól nekiestem és első körben egy-két réteg szalvétát ragasztottam fel rá úgy, hogy a felület csúnya, ráncos legyen, majd lefestettem Földbarna matt akrillal.
Innen már fotóztam 😀
Az alap ezután néhol fekete Repedő pasztát kapott. Ez egy két kompunensű rendszer. Elsőre a Repesztő alapozót vittem fel a felületre. Ez lehet a rendszer saját alapozója, de tökéletesen megfelel az Univerzális repesztő alapozó is. Nekem utóbbi volt itthon, azt használtam. Foltokban kentem, mert nem akartam telibe takarni a gyűrött alapot.
Száradás után festőkéssel kentem fel a Repedő pasztát, oda, ahova az alapozó is került, madj egy fogpiszkálóval függőleges csíkokat karcoltam a még nedves pasztába. Ez azért kell, hogy a repedéseknek határt húzzunk. Ettől lesz a felület kéreg hatású, különben inkább szikes talajra hasonlítana.
A Repedő paszta, ahogy a neve is elárulja, a száradás során szépen megreped. A repedésekben az alatta lévő szín fog megjelenni, ez esetben a földbarna. Mivel a Repedő alapozóból nem kapható barna árnyalatú és a fekete kéreg nem annyira tetszetős, a továbbiakban matt akril festékekkel keltettem életre a kéreg hatást.
A akrilokat szárazecset technikával vittem fel a felületre. Sólyom barna, Mogyoró és Földbarna árnyalatokat váltogatva.
Gondoltam nem állok itt meg. Ha már fa, legyen rajta tapló gomba. Ehhez a Cernit süthető gyumából készítettem el a kis gombákat. Életemben először használtam süthető gyurmát. Háááát… finoman szólva nem könnyű összegyúrni, de ha már megpuhul, akkor szuper vele dolgozni.
Formázás után az utmutató alapján megsütöttem a gombákat a sütőben, majd akril festékkel lefestettem és Heavy body géllel rögzítettem a betűkre.
Patina folyadékkal antikoltam a feliratot és a mini taplókat. Ettől szépen “összenőttek”.
Feldrótoztam a feiratot egy vessző koszorúra és szárított tapló gombákkal egészítettem ki, de olyan komor és szomorú volt így magában, hogy még egy kicsit tovább gondoltam a témát…..
Ha már erdő, akkor jelenjen meg egy kis részlet az erdei aljnövényzetekből is! Moha és páfrány, picuri galócákkal pettyezve <3
Tehát a második felvonásban mini légyölő galócákat készítettem.
A gombákat alufóliából formáztam meg, amit Modellező pasztával és Szálpasztával vontam be. Nagyobb gombák esetén jobban szeretem, még pluszban decoupagolni is az alufóliát, hogy tartósabb legyen, de ezek annyira pici gombák, hogy ezt a lépést most kihagytam és közvetlenül az alufóliára vittem fel a pasztákat. A spóratokok és a kis gallér Szálpasztával készültek. A kalap és a szár Modellező pasztát kaptak.
Száradás után matt akril festékkel színeztem a felületet. A kalapokat két féle pirossal festettem meg, a szárak elefántcson árnyalatot kaptak. Majd szintén a Patina folyadékkal antikoltam. A fehér pöttyök hópaszta tollal készültek.
Már csak az összeállítás maradt.
Ha tetszett a cikk és szívesen olvasnál tőlem hasonló ötleteket és megoldásokat, akkor kövess a Facebookon, vagy az Instagrammon ahol mindig értesülhetsz a friss bejegyzésekről.